Salcano'nun hedefi dünyaca ünlü bisiklet turları

Türkiye'nin uluslararası tek dağ bisikleti takımı Salcano, Dünya Şampiyonu sporcusu Belçikalı Fabrice Mels ile olan sözleşmesini 2015 yılına kadar uzattı.

Eylül ayında Norveç'te düzenlenen Dünya Şampiyonası'nda Salcano Bisikleti ile şampiyon olan Fabrice Mels ve Salcano Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Akgül yeni imzalanan sözleşme sonrası DHA mikrofonuna özel açıklamalarda bulundular.

FABRICE MELS, "AMACIM SALCANO İLE HER SENE ŞAMPİYON OLMAK"

Salcano ile olan sözleşmesini 2015 yılına kadar uzattığı için çok memnun olduğunu söyleyen Belçikalı sporcu amacının Salcano markası ile daha fazla kupa kazanmak olduğunu belirtti. Fabrice Mels "Beni 3 yıl önce takımına alarak her türlü destekte bulunan, Salcano ailesine özel teşekkürlerimi iletiyorum. 2012 yılı benim için çok zor yıldı geçirdiğim kazadan sonra bile Salcano benden desteklerini çekmediler ve hep yanımda oldular. Amacım bu senede Şampiyon olmak" dedi.

Dünya Şampiyonu olduğu Norveç/te ki yarışa da değinen Belçikalı sporcu" Gerçekten çok zor ve teknik bir yarıştı. Yarış başa baş gitti ama ben çok güçlü bir ekipmana sahip olduğumu biliyordum ama bende yarışı kazanmak için her şeyimi verdim. Umarım Salcano'nun bu ilk Dünya Şampiyonluğu bir kerede kalmaz ve biz her sene dünya şampiyonu oluruz" ifadelerini kullandı.

Salcano'nun kendisi için özel olarak tasarladığı 2015 model bisikleti hakkında da konuşan Fabrice Mels "Bugün burada ilk defa denedim ve çok etkilendim. Geçen seneki modelinden çok daha hafif olmuş, her türlü yeni özelliğinden memnunum. Umarım bu sene yeni Salcano bisikleti ile daha büyük başarılara imza atarım" şeklinde konuştu.

BAYRAM AKGÜL"SALCANO ARTIK DÜNYA ŞAMPİYONU ÜNVANI İLE YARIŞACAK.BU DURUM TÜRK BİSİKLETİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ"

Salcano'nun Dünya Şampiyonu sporcusu Fabrice Mels'ten sonra konuşan Salcano Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Akgül yeni hedeflerini anlattı.

Bayram Akgül; "Öncelikle bir Türk markası olarak Dünya Şampiyonu olmak bizim için çok önemli. Bu şampiyonluk bizim Dünyaya açılmamız hedefi için önemli bir olaydı. Bu şampiyonluğu biz hem Türk Bisikletinin gelişmesi için hem de Türkiye'de bisiklet endüstrisinin gelişimi için kullanacağız. Bizim en önemli hedefimiz Türkiye'ye Bisiklet sporunu tanıtmak. Sayın Başbakanımızda yapmış olduğu açıklamalarda Bisiklet sporunun gelişimi için katkılar yapacaklarını Bisiklet yolları yapacaklarını belirttiler. Bunlar bizim için sevindirici gelişmeler" dedi.

Salcano olarak şampiyon sporcuları Fabrice Mels ile olan sözleşmelerini uzattıklarını da belirten Bayram Akgül bu durum ile alakalı olarak da "Fabrice bizim 2012 yılından beri sponsor olduğumuz bir sporcu. Bu durum bizim için gerçekten büyük bir gurur çünkü bir Türk markasının Dünya Şampiyonu olması demek. Bu sene Salcano Dünya Şampiyonu ünvanı ile yarışacak ve bu durum Türk bisikletinin Dünya'ya açılması açısından son derece önemli bir durum" şeklinde konuştu.

Salcano olarak Türkiye'nin en çok bisiklet satan markası olduklarını belirten Bayram Akgül hedeflerinin dünyada da satışlarının artmasını sağlamak olduğunu söyledi. Bayram Akgül "Spor çok güzel bir şey ben Fabrice sponsorluk dışında ağabeylik de yapıyorum. O'nun tüm dertleri ve istekleri ile de ilgileniyorum. Bizlerin gençlerle. sporcular ile bu şekilde ilgilenip kötü alışkanlıklardan uzak tutup spora yönlendirmemiz gerekir. Ayrıca sadece gençlerin değil her yaşta insanlar Bisiklet sporu ile sağlıklı yaşama adım atmış olur" dedi.

Son olarak da Salcano Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Akgül en büyük hayalinden bahsetti. Bayram Akgül en büyük hayalinin ve yakın zamandaki hedefini "Dünyaca ünlü Fransa Bisiklet Turu'nda, İtalya Bisiklet Turu'nda yarışan bir bisiklet markası olmak istiyorum" diye açıkladı.

Salcano Bisiklet ve Motosiklet

SALCANO Bisiklet ve Motorsiklet, Salko Bisiklet adıyla, 1975 yılında İstanbul’da bir aile şirketi olarak kuruldu. Salko Bisiklet SALCANO markası adı altında 16.000 m2 kapalı alanda Bisiklet ve Motorsiklet üretimini sürdürmektedir. Günlük 600 adet, yıllık 150.000 adeti aşan üretim kapasitesi ile çalışan Salcano Bisiklet üretiminin 100.000 adedini başta İngiltere olmak üzere Hollanda, Almanya, Afrika ve Balkan ülkelerine ihrac etmektedir.


Devamı